Facebook

Nasz „Słoik Dobrych Zdarzeń 2014”

By on sty 17, 2015 in Inspiracje | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Pisałam już nie raz o docenianiu małych „rzeczy”, krótkich chwil, momentów, zapamiętywaniu ich i wspominaniu. Te dobre dni dają nam siłę, podczas tych słabszych, kiedy nie wszystko idzie tak jakbyśmy tego chcieli. Już dawno sobie obiecywałam, że muszę upamiętniać te fajne momenty, żeby pamiętać o nich jak najdłużej!

 

Na samym początku 2014 roku wpadliśmy na pomysł zrobienia sobie własnego, rodzinnego „Słoika Dobrych Zdarzeń”. Ani nie był on zbytnio urodziwy, ani zbyt starannie przyzdobiony  – taki zwykły słoik po ogórkach albo buraczkach, opisany flamastrem i „ozdobiony” z góry papierem co by nie raził w oczy stojąc na półce. Cel był duży: „Zebrać w nim, na karteczkach, najpiękniejsze wydarzenia z całego roku. Nie zaprzestawać i nie wątpić, czy nam się uda wypełnić go po brzegi”.

W Nowym Roku miało nastąpić uroczyste otwarcie 😉 obecność obowiązkowa każdego członka rodziny.

I Udało się!

W liczbie 3 osób (ja, tata Tomiego i Tomi) stawiliśmy się w pokoju, i rozpoczęliśmy otwieranie słoika 😉 Wypełniony był po samo wieczko. I choć ten rok nie był najszczęśliwszy i nie wszystko wiodło się tak jakby się tego chciało, to jednak te dobre momenty pozwalają spojrzeć na wszystko z innej perspektywy – Nie było tak źle! Tak wiele pięknych chwil – pierwsze słowa, pierwsze kroczki, buziaki, a nawet takie rzeczy jak  pierwszy wpis tutaj, pierwszy wywiad…

Słoik to takie miłe podsumowanie tego co było, co udało się osiągnąć każdemu od najmniejszego do największego członka rodziny. Pewnie im większa rodzina, tym więcej frajdy przy otwieraniu słoika.

Nowy Rok niedawno się zaczął, jeszcze macie czas na Wasz, własny rodzinny „Słoik Dobrych Zdarzeń”

 

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *